هزینه تهیه نقشه utm در سامانه شمیم

 

در این مقاله از سایت شاخص یوتی ام (shakhesutm) در مورد تهیه نقشه سامانه شمیم و هزینه تهیه نقشه یو تی ام شمیم می پردازیم. در صورت نیاز به هرگونه مشاوره و همچنین اگر نیاز به تهیه نقشه utm در سامانه شمیم دارید با گروه شاخص یو تی ام تماس بگیرید. تیم نقشه برداری ما با داشتن کامل ترین تجهیزات فنی و نیروی انسانی تکمیل، پاسخگوی همه سوالات شما عزیزان در زمینه محاسبه هزینه نقشه شمیم، ارائه نمونه نقشه شمیم، نقشه شمیم بانک کاداستر، نقشه utm، اعتبار نقشه شمیم خواهند بود.

سایت شاخص تعدادی سوال در این زمینه مطرح کرده است:

مزایای تهیه نقشه یو تی ام در سامانه شمیم را می دانید؟

آیا با شبکه ملی یکپارچه مالکیت شمیم آشنایی دارید؟

با نحوه گرفتن نقشه utm در این سامانه آشنا هستید؟

 تهیه نقشه utm برای دریافت اطلاعات کامل و نحوه کار نقشه برداری و محاسبه هزینه نقشه یو تی ام توسط یک مجموعه تخصصی و فعال در این حوزه تا پایان این مطالب همراه ما باشید.

 

هزینه تهیه نقشه یو تی ام سامانه شمیم

 

همه چیز درباره نقشه utm

 

با بالا رفتن متصرفان زمین ها به صورت غیر قانونی و ایجاد چالش و دغدغه بین صاحبان املاک، دولت ها با تصمیم تصویب اجرا و ثبت نقشه یو تی ام بسیاری از مشکلات در سال‌ های اخیر برطرف شده است. نقشه utm در واقع یک سیستم مختصات جهانی است که بر اساس موقعیت ملک و همچنین املاک دیگر و اراضی اطراف آن به صورت کاملا دقیق تهیه می‌ شود.

در صورت خرید و فروش ملک هیچ گونه اختلافی بین مالک و فروشنده و همسایگان اطراف به وجود نمی‌ آید. در صورتی که نقشه utm را توسط یک مهندس نقشه بردار با تجربه تهیه کنید به هیچ عنوان در مورد صحت اطلاعات آن به مشکل بر نخواهید خورد.

 

با کمک گرفتن از نقشه یو تی ام به راحتی می توان محل قرارگیری پلاک‌، تعیین مساحت دقیق ملک، جلوگیری از تعرض همسایگان به ملک و یا ملک به زمین‌ های اطراف را به طور کامل گرفت و بدین وسیله کاهش اختلافات ملکی بین مالکان و همسایگان آنها به وجود می آید.

 

آشنایی با تهیه نقشه utm در سامانه شمیم

 

خوب است بدانید که سامانه شمیم به معنی یکپارچه کردن املاک است و برای اهداف نقشه برداری کاداستر با دقت ۵ سانتیمتر مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که دقت بالا برای نقشه برداری از املاک مختلف ارگان ها و سازمان ها مد نظر باشد می‌ توان با ارتباط برقرار کردن با سامانه شمیم، استفاده از دستگاه های مناسب آن جهت مشخص کردن مختصات املاک با استفاده از سیمکارت های سیار بر روی دستگاه به صورت آنلاین کیفیت نقشه ‌های یوتی ام را بالاتر برد.

 

نقشه برداری کاداستر

 

نحوه گرفتن نقشه یو تی ام در سامانه شمیم

 

بدین صورت است که با تحویل دستگاه های به روز در سطح استان می ‌توان به سرعت نقشه برداری اضافه کرده و با استفاده از برنامه‌ های دقیق و از پیش تعیین شده کارهای مطالعاتی ژئودینامیکی و زمین شناسی را به درستی انجام داد. مهمترین ویژگی که در سامانه شمیم وجود دارد این است که به هیچ عنوان اجازه ورود قطعاتی از نقشه که به درستی اجرا نشده اند را به سامانه نمی دهد و این می‌ تواند یک نقطه قوت از سیستم شمیم باشد.

 

هزینه نقشه یو تی ام چقدر است؟

 

ممکن است برای همه افرادی که قصد تهیه نقشه یو تی ام را داشته باشند سوال مهم و اساسی هزینه نقشه یو تی ام چقدر است؟ برایشان به وجود بیاید خوب است بدانید که هزینه نقشه بر اساس نوع استفاده آن کاملاً تغییر پیدا می ‌کند، به طور کلی هزینه نقشه یو تی ام برای املاک و یا برای زمین های کشاورزی و با توجه به متراژ ملک، کاربری آن و بسیاری از موارد دیگر مشخص می شود.

انتخاب یک تیم مهندسی رسمی می‌ تواند کمک زیادی به تهیه نقشه utm در سامانه شمیم و ثبت آن در اداره اسناد با دریافت کمترین هزینه تهیه نقشه و بالاترین دقت داشته باشد. برای مشاهده نمونه نقشه utm و نحوه کارکرد تیم نقشه برداری شاخص یو تی ام utm می توانید از طریق راه های ارتباطی مختلف با ما تماس بگیرید، ما امکان ارائه مشاوره و راهنمایی شما عزیزان را به طور کامل داریم.

 

هزینه تهیه نقشه یو تی ام شمیم

 

هزینه تهیه نقشه یو تی ام شمیم منظور نقشه ای است که مورد تایید سیستم سازمان ثبت اسناد و املاک کشور باشد که این سیستم مختصات یک سیستم مختصات است که مورد تایید سازمان های داخل کشور است که بر این اساس کارشناسان رسمی دادگستری نقشه برداری یا انجام امور ثبتی باید نقشه یو تی ام را بر اساس این سیستم تهیه کنند. 

نقشه یو تی ام امروزه یکی از مدارکی است که برای هر ملکی لازم است و برای انجام امور اداری ملک در سازمانها و ارگانهای دولتی باید حتما تهیه و مهر و امضا شده باشد تا روند اداری ملک طی شود. بر این اساس یک سیستم مختصات نیز برای داخل کشور تعیین شده است که به نام شمیم معرف است و برای یکپارچه سازی اراضی تعیین شده است که برای تهیه این نقشه یو تی ام شمیم باید با توجه به این سیستم مختصات نقشه یو تی ام تهیه شود.

برای تهیه این نقشه یو تی ام شمیم باید با استفاده از جی پی اس های دقیق دو فرکانسه مختصات های گوشه ها  کشستگی های ملک برداشت می شود و با انجام محاسابات این نقاط برداشت شده را به نقاط مد نظر سیستم شمیم تبدیل کرده که در سطح کشور تعیین شده است.

با درج این مختصات های یو تی ام شمیمی در نقشه و چاپ و مهر و امضا کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی به دست متقاضی می رسد تا برای انجام امور اداری ملک اقدام شود. این سیستم مختصات شمیم یک سیستم مختصات داخلی است که این مختصات ها فقط در داخل کشور دارای اعتبار است.