انجام نقشه برداری یو تی ام

 نقشه برداری یو تی ام برای این منظور انجام می شود تا مساحت، ابعاد و موقعیت دقیق ملک مشخص شود. در واقع این نقشه مورد نیاز ادارات و سازمان های مختلفی مانند ثبت اسناد، شهرداری، اداره منابع طبیعی و ... می باشد. در نتیجه جهت تهیه این نقشه مراجعه به یک فرد حرفه ای مانند کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری و یا امور ثبتی ضروری است تا این نقشه با کیفیت بالا تهیه شود.

 

پیاده سازی و انجام نقشه برداری یو تی ام

 

اخیراً افراد ملزم به تهیه نقشه UTM جهت انجام امور ثبتی و ملکی با مراجعه به دفاتر ملکی خواهند بود.در واقع این نقشه به عنوان سند مورد نیاز است اما این نقشه با دقت بالا و فرمت استاندارد می باشد ادارات باید ارائه شود تا مورد پذیرش آنها قرار گیرد.

برای ارائه نقشه UTM برای ارسال به ادارات و سازمان های مختلف املاک و مستغلات و یا به افرادافراد مبتدی و غیر متخصص را پیشنهاد ندهید زیرا افراد غیر متخصص به جای آن از تجهیزات با دقت بالا استفاده می کنند روش های تخصصی از تجهیزات با خطای بالا و با دقت کم استفاده می کنند

معمولا مردم از GPS استفاده می کنند و در نتیجه یک برداشت زمینی انجام می دهند دقت نقشه آماده شده کم می شود و کار نمی کند.

برای تهیه نقشه یو تی ام به یک متخصص مانند کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا کارشناس امور ثبتی مراجعه کنید تا با تهیه این نقشه با مهر و امضای این متخصص برای دادن به اداراتی مانند اداره گاز، اداره برق، اداره ثبت، اداره منابع طبیعی و شهرداری بدهد. این کارشناس برای ترسیم نقشه یو تی ام از تجهیزاتی مانند نرم افزارهای خاص و جی پی اس دو یا سه فرکانسه استفاده می کند

 

هزینه نقشه برداری یو تی ام UTM

 

هزینه نقشه برداری UTM UTM ممکن است توسط ادارات و سازمان های مختلف درخواست شود، در واقع، اداره ثبت اسناد، شهرداری، اداره گاز، اداره منابع طبیعی، هیئت حل اختلاف و غیره می توانند این نقشه را به عنوان مدرک درخواست کنند. برای تهیه نقشه یو تی ام می توانید به کارشناس رسمی دادگستری، نقشه برداری و یا امور ثبتی مراجعه کنید.

 

هزینه نقشه برداری UTM

 

از جمله بخش هایی که نقشه یو تی ام ملک را درخواست می کنند، اداره ثبت است اسناد در واقع در صورتی است که مالک قصد داشته باشد برای ملک خود سند تک برگ داشته باشد یا اینکه وضعیت فعلی با سند ملک مطابقت ندارد و در نتیجه اصلاح سند، و مراجعه به اداره ثبت اسناد ضروری است تهیه نقشه  UTM ملک ضروری و در نتیجه ضروری استبرای تهیه نقشه یو تی ام داشتن یک فرد واجد شرایط و با تجربه ضروری است

 

 

کارشناسان رسمی دادگستری، نقشه برداری و امور ثبتی

 

او متخصصی است که می تواند نقشه UTM را با بالاترین دقت و کیفیت تهیه کند باید مساحت ملک را دانست برای تهیه نقشه یو تی ام  در صورت اطلاع از حدود اربعه و تهیه نقشه UTM وجود دارد برای تهیه این نقشه یو تی ام ابتدا مختصات مختصات کنج ها را بگیرید این کار را می توان پس از بررسی زمین و سپس نقشه برداری یو تی ام  UTM انجام داد این امکان وجود دارد، اما اگر حدود ملک مشخص نباشد، ابتدا لازم است با انجام جانمایی پلاک ثبتی حدود اربعه ملک شناسایی و سپس از دو یا سه فرکانسه جی پی اس استفاده کنید، زمین را بررسی کنید و سپس ترسیم نمایید یک نقشه UTM باید تهیه شود.

 

نقشه با مهر و امضای کارشناس معتبر تهیه شده است می توان آن را به نهاد درخواست کننده تهیه این نقشه ارسال کرد

 

تهیه نقشه یو تی ام با مهر و امضا کارشناس رسمی

 

هزینه انجام نقشه برداری UTM توسط کارشناس رسمی دادگستری برای اخذ سند تک برگ به این صورت است که اگر مالک بخواهد سند تک برگی ملک را دریافت کند، باید درخواست خود را به اداره ثبت ارائه کند. این نهاد به اسنادی نیاز دارد که مالک از آنها درخواست کند که مالک موظف است این اسناد را تهیه و به اداره ثبت تحویل دهد و از جمله این اسناد یک نقشه UTM برای تعیین محل دقیق ملک است. در واقع یکی از مدارکی که باید برای اخذ سند تک برگ آماده باشید، نقشه یو تی ام است

و نقشه یو تی ام یک نقشه بر اساس یک سیستم مختصات جهانی در همه جا است یک نقطه مختصات منحصر به فرد خود را در کره زمین دارد، اگر برای انجام آن آماده باشید کسی را که متخصص نقشه UTM نیست تگ کنید زیرا تجربه لازم برای این کار را دارد آن را ندارد، بنابراین این کار را با دقت پایین انجام می دهد و نمی تواند دارایی شما را با مختصات مکان یابی کند.

 اموال شما ممکن است به ملک همسایه تجاوز کند و شما متحمل صدمات یا اختلافاتی در زمین خواهید شد و مجبور خواهید بود این کار را  مجدد انجام دهید.