استفاده از سامانه شمیم در کردان

هدف اصلی سامانه شمیم این است که با کسب هزینه مقرون به صرفه حدود املاک واقع در کردان را تعیین می کند و از اختلافات ملکی که در سندهای قدیمی وجود دارد جلوگیری می کند.

کاربردی ترین اصول استفاده از این سامانه هنگام بوجود آمدن بحران در این شهرستان است. این بحران ها شامل: سیل، زلزله و جنگ است که ممکن است حدفاصل املاک و پلاک های ثبتی به طور کامل از بین برود که در این زمان سامانه شمیم این قابلیت را دارد که به صورت دقیق حد فاصل املاک را تعیین نماید و جلوی ضایع  شدن حقوق ساکنین کردان را می گیرد.

از مهمترین مزیت سامانه شمیم در کردان میتوان به این موضوع اشاره کرد که در صورتی ملکی واقع در این شهرستان به صورت دقیق نقشه برداری و کد گذاری نشده باشد اجازه ثبت و ورود آن به سیستم را نخواهد داد بلکه به طور مرتب اعلام خطا از ورودی می شود.

چگونگی دسترسی به نتیجه تصحیحات کردان در سامانه شمیم :

  1. بعد از اینکه فایل عکس اراضی در این شهرستان فرستاده شد ، سامانه آغاز به انجام محاسبه می کند و برای بازدید از این محاسبات و نتیجه حاصل از قسمت نوار بالای صفحه و یا ستون سمت چپ وارد قسمت Results می شوید.
  2. صفحه ای برایتان باز میشود که دارای نام کاربری است و نتیجه تمام کارهای درخواست شده برایتان را میتوانید از این قسمت مشاهده کنید که بر حسب نیازتان می توانید یکی از این گزینه ها یا همه آنها را انتخاب کنید. پس از آن می توانید بر اساس تاریخ ، محاسبات درخواست داده شده از یک زمان مشخص تا پایان یک تاریخ خاص را انتخاب کنید و گزینه SHOW را انتخاب می کنید.

ارائه سرویس و پشتیبانی برای مالکان شهرستان کردان در سامانه شمیم

سرور مرکزی در قسمت ارائه سرویس و پشتیبانی قرار دارد که داده های مشاهداتی از جانب متقاضیان این شهرستان را دریافت می کند و‌ مورد پردازش قرار می دهد و برای اینکه موقعیت  آنی دقیق تعیین شود تصحیحاتی را به گیرنده های Rover که به سامانه وصل است، فرستاده میشود. پشتیبانی ایستگاه های مرکزی توسط ابن بخش است تا مشکلات احتمالی را حل و فصل نماید. این مشکلات شامل برطرف کردن ایرادات سخت افزاری و نرم افزاری خواهد بود که شامل رخ دادن ایراد در گیرنده های مرجع GNSS است. هم چنین زمانی که ارتباط ایستگاه با سرور مرکزی قطع می شود یا برای رساندن تصحیحات مالکان کردان اختلال ایجاد می شود، این بخش فعالیت خود را آغاز می کند.